Airport Transferim

İstanbul'un Kalbi Atatürk Havalimanı

İstanbul'un Kalbi Atatürk Havalimanı

                Atatürk havalimanı İstanbul’un Yeşilköy semtinde bulunan ve diğer şehirlerin havalimanlarının aksine şehir dışında değil İstanbul’un tam ortasında bulunan merkezi olduğu kadarda büyük ve uluslararası bir havalimanıdır. İstanbul Atatürk havalimanına her gün binlerce uçak iniş ve kalkış yapmakta ve milyonlarca insan seyahat etmektedir.

                İstanbul Atatürk havalimanı görüp görebileceğiniz en yüksek derecede kaliteli bir havalimanı olmakta ve dış hatlar gidiş dış hatlar geliş iç hatlar gidiş ve iç hatlar gelir olmak üzere dört bölümünde ayrı olmasının yanında dört bölümünde birbirinden büyük olması İstanbul Atatürk havalimanının büyüklüğünü ve önemini anlatmak için yeterli olacaktır.

                Şehir içi ulaşım göz önünde bulundurulduğunda İstanbul Atatürk havalimanı İstanbul’un ana halteri olan e5 karayolunun Sefaköy mevkiinde hemen yanındadır. Ayriyeten Aksaray’dan başlayıp sırasıyla Bayrampaşa, Zeytinburnu gibi ana bölgelerden geçip direkt olarak havaalanının içine giden yeraltı treni hattını bulabilirsiniz. Bu metro hattı aynı zamanda Zeytinburnu bölgesinde bağcılar Kabataş tramvay hattıyla kesişmekte ve yine bir kaç durakta da metrobüs hattıyla kesişmektedir.

                Yani olayın özü olarak İstanbul’da şehrin neresinde olursanız olun istediğiniz her noktadan İstanbul Atatürk havalimanı ulaşım diğer havaalanlarının aksine çok basit bir şekilde sağlanmaktadır. Yine aynı şekilde ister turist olarak isterseniz de yaşayan olarak İstanbul’a geldiğinizde havalimanından bu şekilde toplu taşıma araçlarını kullanarak İstanbul’un her bölgesine çok kolay bir şekilde ulaşım imkânına sahip olacaksınız.

                İstanbul içerisindeki bu geniş ulaşım ağının hemen hemen hepsinin aktarmalar sayesinde sizi havalimanına ulaştıracağını söylesek yanlış bir şey söylemiş olmayacağımızdan eminiz.

İstanbul Atatürk havalimanı ulaşım için diğer alternatifler ise havalimanı işletmesi içinde olan şirketin otobüsleridir. Bu otobüsler sayesinde gece gündüz ayırt etmeksizin şehir merkezlerine çok basit bir şekilde ulaşabilirsiniz. Sağlanan bu hizmet sayesinde İstanbul’a gelen ve İstanbul’a yabancı olan turistler şehir merkezine gitmek için herhangi bir zorluk çekmemektedir. Günün her saati İstanbul Atatürk havalimanından merkezlere veya merkezlerden Atatürk havalimanına ulaşımı bu şekilde sağlayabilir ve herhangi bir saatte havalimanına ulaşmak için herhangi bir sıkıntı yaşamayacaksınız.

                İstanbul Atatürk havalimanı ulaşım için kullanılabilecek olan bir diğer yol ise taksiler. Dünyanın her ülkesinde hizmet vermekte olan taksiler İstanbul’da da oldukça yaygındır. Bu nedenle ister havalimanından herhangi bir istediğiniz yere veya istediğiniz herhangi bir yerden İstanbul Atatürk havalimanına ulaşımı çok rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

                Dünya üzerindeki diğer havalimanlarıyla kıyaslandığında İstanbul Atatürk havalimanı diğer büyük merkezlerin havalimanlarına göre oldukça kullanışlı ve büyük bir havalimanı olmasının yanı sıra daha kullanışlı ve yolcular için çok daha rahat ulaşım imkânları sağlayan büyük havalimanlarından birisidir. İstanbul Atatürk havalimanına ulaşımın bu kadar çok fonksiyona sahip olması nedeniyle İstanbul’a gelecek binlerce insan İstanbul’da Atatürk havalimanını kullanmaktadır.

                Bütün bu faktörler ve kullanışlılık nedeniyle de gece veya gündüz günün her saatinde Atatürk havalimanında bir yoğunluk ve insan kalabalığı sizi karşılayacaktır. Diğer havalimanlarındaki sessizliğe İstanbul Atatürk havalimanında asla rastlamayacak ve günün her saati bir yoğunluğun olduğunu kendi gözlerinizle göreceksiniz.

                İstanbul stratejik konumu gereğince iki kıtayı birbirine bağlaması ve içerisinde bulundurduğu onlarca yüzlerce tarihi mekânlar sayesinde çok fazla turist çekmektedir ve bu turist çekme özelliği sayesin dede İstanbul Atatürk havalimanı çok büyük bir önem taşımaktadır ve bu nedenlerde her saat çok fazla bir yoğunluğa sahiptir.

                İstanbul Atatürk havalimanına kolay ulaşım imkânı sayesinde İstanbul Atatürk havalimanı bu yoğunluğu taşıyabilmekte ve dünyadaki çok önemli havalimanlarından birisidir. Dünyanın en büyük havayolu şirketleri İstanbul Atatürk havalimanında sizleri karşılayacaktır. Herkese iyi seyahatler.

                En güvenli ve ekonomik yol olarak İstanbul Atatürk havalimanı ulaşım ve transfer hizmeti olan Airporttransferim.com sitesinden hızlı bir şekilde transferlerinizi gerçekleştirerek planlarınızı ertalamak zorunda kalmazsınız. Bilgi ve rezervasyon için www.airporttransferim.com sitesinden müşteri temsilcileri ile irtibat kurabilirsiniz. 

Etiketler

16.01.2015 09:30:57
Geri Gel