Airport Transferim

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı

Uluslararası Havayolu Taşımacılığı

            Dünya üzerinde birçok insan hayatlarının belirli bir bölümünden bir yerden başka bir yere seyahat etmiştir. Bunu da çeşitli ulaşım yöntemleriyle yapmışlardır. Ancak şuanda dünya üzerinde en kapsamlı ve tek seferde en büyük yolcu taşımacılığı hava yolu aracılığıyla yapılmaktadır.

            Hava yolu taşımacılığı geniş çaplı olmasının yanında diğer ulaşım çeşitleri arasında daha hızlı ve daha güvenilir olması nedeniyle de dünya üzerinde en çok tercih edilen ulaşım şeklidir. Ülkemizde de dünyada olduğu gibi hava yolu kullanımı son zamanlarda git gide artmış ve yaygınlaşmıştır.

            Bunun nedeni ise kara yoluyla çok uzun vakitleri alabilecek yolculukların hava yolu aracılığıyla sadece bir kaç saat içerisinde tamamlanabiliyor olması en büyük etkendir. Yurt içi uçuşlarda genellikle tek sefer kullanılır. Ancak yurt dışı uçuşlarda bazen yakıt durumu bazen de gidilecek bölgeye direkt uçuşun olmaması nedeniyle bazı bölgelerde aktarmalar yaparak ulaşım sürdürülür.

            Aktarmalı uçuşlarda herkeste oluşan yanlış yanılgı şudur ki uçuş sırasında aktarma yapıldığı esnada bavulların alınıp alınmama konusu bir türlü netlik kazanmamıştır. Ancak aktarmalı yaptığınız ulaşımlarda aktarma yaptığınız yere geldiğinizde uçak değiştirdiğinizde sizin valiziniz otomatik olarak diğer uçağınıza aktarılır ve sizin tekrar valiz alıp bırakma gibi bir probleminiz olmaz.

            Bu nedenle de aktarmalı uçuşlardan çekinmenizi gerektirecek herhangi bir durum yok aksine aktarmalı uçuşlar bir mola imkânı olduğundan çoğu kez daha avantajlı bile sayılabilir. Sabiha Gökçen havaalanı transfer noktasına geldiğinizde de işlemleriniz aynen yukarıda anlattığımız gibi yani aktarma yaptığınız uçaklar arası valiz geçişiniz otomatik olarak sağlanmaktadır.

            Sabiha gökçen havaalanı İstanbul’da bulunan iki evrensel havaalanından birisi olup Sabiha Gökçen havaalanı Atatürk havaalanının aksine Anadolu yakasında bulunmaktadır. Atatürk havaalanının yanında daha küçük çaplı olsa da Avrupa’da ki havaalanlarının çoğundan daha büyük bir havaalanıdır.

            İstanbul’da bulunan iki havaalanının dahi yetersizliği nedeniyle üçüncü havaalanı çalışmaları devam etmekte olup bu yeni havaalanı Sabiha Gökçen havaalanı transfer kolaylığını değiştirmeyecektir. İstanbul’a her yıl binlerce uçağın ve milyonlarca insanın geldiğini göz önünde bulundurursak Sabiha Gökçen havaalanı transfer İstanbul halkının en çok tercih ettiği hizmetlerden birisidir.

            Sabiha gökçene Avrupa’nın farklı yerlerinden uçuşlar bulunmakla birlikte Sabiha Gökçen üzerinden aktarmalı uçuşlarda mevcuttur. Yurt dışında bir bölgeden Türkiye’ye ancak İstanbul dışına geleceğinizi düşünürsek büyük ihtimalle direkt uçuş bulamayacak ve geleceğiniz noktadan önce İstanbul’a sonrada buradan gideceğiniz ile aktarmalı olarak ulaşabileceksiniz.

            Aktarma sırasında da her hangi bir sıkıntı yaşamayacağınızı belirttiğimiz gibi mola avantajı olduğunu da size belirtmiştik. Aktarma esnasında havaalanı içerisinde bulunan alışveriş bölgelerinden alışverişinizi yapabilir ve diğer uçağınızın saati gelene kadar burada İstanbul’un keyfini çıkartabilir sevdiklerinize İstanbul hatıralı ürünler alabilirsiniz.

            Aktarma sırasındaki beklemeniz sırasına valizlerinizin yeni uçağınıza direk nakledilecek olması sizin aktarma esnasındaki bekleme sırasında istediğiniz aktiviteyi yapmanızı çok çok kolay hale getirecektir.

            Bekleme süreniz içerisinde dilerseniz havaalanında bulunan Restoranlardan yemek yiyebilir veya bir şeyler içebilir ya da alışveriş keyfi sırasında rahat rahat dolaşabilir ve molanızı verebilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen havaalanı size sunduğu bir alışveriş merkezi edasıyla aktarma süreniz boyunca sıkılmadan vakit geçirebileceğiniz bir yer olarak karşınıza çıkmaktadır.

            Yapacağınız aktarmalı uçuşlarda uzun bekleme süresine sahip yolcular içinse havaalanından kalkan otobüslerle şehri küçük çaplı bir turla ziyaret etme fırsatını da yakalayabilirsiniz.

            Havaalanından şehir merkezine yirmi dört saat hizmet veren araçlarla ulaşımı kolayca sağlayabilir ve yolculuğunuz arasına yeni ziyaretler ekleyebilirsiniz. Sizde hava yolu ile seyahat etmenin bu benzersiz ayrıcalıklarını yaşamak ve yol yorgunluğunu ortadan kaldırmak için hava yolu seyahat şirketleriyle seyahat etmeyi tercih etmelisiniz. Sabiha Gökçen havaalanı transfer işlemleri için www.airporttransferim.com sitesi üzerinden anında gerekli işlem ve rezervasyonları gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler

17.01.2015 09:33:21
Geri Gel